Nawigacja:
Home
Horoskopy
Wróżby
Numerologia

 
WRÓŻBY I ZABAWY ANDRZEJKOWE

Magiczny wieczór wróżb w wigilię św. Andrzeja (29 listopada) to właśnie Andrzejki. Dawniej był to wieczór traktowanych z wielką powagą wróżb dotyczących uczuć i małżeństwa, przeznaczonych tylko dla młodych panien. Obecnie Andrzejki to dzień wróżb, magii i przede wszystkim świetnej zabawy w gronie przyjaciół obojga płci i każdego stanu. To magiczny wieczór, gdy chcemy trochę dla zabawy, a trochę na poważnie poznać swoją przyszłość. Kto pierwszy wyjdzie za mąż? Kto się ożeni? Kto kogo pokocha, jaki on będzie, kim ona będzie? Czas na andrzejkowe czary...

A oto kilka pomysłów na andrzejkowe wróżby i zabawy.

Lanie wosku

Rozpuszczony, gorący wosk wylewamy przez ucho starego klucza do naczynia z zimną wodą. Wosk twardniejąc, przybiera przeróżne kształty. Te tajemnicze kształty-symbole oświetlamy tak, aby na ścianie powstał cień. Kształt wylanego wosku może zdradzać kim będzie przyszły mąż lub co nas czeka w najbliższej przyszłości. Trzeba tylko uruchomić wyobraźnię...

Wróżba z sercem

Z papieru wycinamy dwa serca i piszemy na nich imiona, dla dziewcząt męskie, a dla chłopców żeńskie. Osoba wróżąca przekłuwa serce - dziewczęta z imionami chłopców, chłopcy zaś z imionami dziewcząt - np. igłą lub szpilką i odwraca, by sprawdzić czy i w jakie trafiła imię. Gdy trafiła w imię, oznacza to, że tak będzie miała na imię nasza przyszła sympatia. Jeżeli nie przekłuje się żadnego imienia, oznacza to, że na miłość trzeba będzie poczekać.

Wróżba z talerzykami

Przygotowujemy cztery talerzyki. Pod talerzykami kładziemy:
krzyżyk - symbol zakonnego życia,:
monetę - znak bogactwa,
obrączkę - symbol rychłego zamążpójścia.
Ostatni pozostaje pusty - to znak staropanieństwa, starokawalerstwa.
Losujemy talerzyk...

Wróżba z butów

Wszyscy uczestnicy zabawy zdejmują po prawym bucie i ustawiają jeden przed drugim. Osoba, której but pierwszy przekroczy próg drzwi, pierwsza zmieni swój stan cywilny.

Wróżba ze skórek jabłek

Każdy otrzymuje jedno jabłko. Wszyscy obierają nożami swoje jabłka tak, aby obierki były jak najdłuższe. Następnie rzucają obierki prawą ręką za siebie. Litera, którą przypomina rzucona obierka, jest pierwszą literą imienia przyszłego ukochanego.

Wróżba z owoców

Kładziemy na stole kilka różnych owoców. Każda osoba z zawiązanymi oczami wybiera jeden owoc, który niesie ze sobą wróżbę na przyszłość:
jabłko - szczęście w miłości i rychłe zamążpójście,
cytryna - na miłość trzeba będzie poczekać,
suszona śliwka - samotność, staropanieństwo lub starokawalerstwo.

Wróżba z łupinami orzecha włoskiego

Do połówek łupinek od orzechów włoskich wkładamy małe karteczki z pierwszymi literkami swojego imienia oraz osoby, na której nam zależy. Puszczamy je na wodę myśląc o sobie i tej drugiej osobie. Jeśli łupiny podpłyną do siebie - oznacza to wielką miłość, jeśli się oddalą - nic dobrego z tego związku nie wyniknie.

Wróżba z butelką

Na środku pokoju kładziemy butelkę, a wokół niej karteczki, na których rysujemy symbole: kwiatek, koronę, serce, monetę, słońce, jabłko, gwiazdę, dom, drzewo. Bawiący się kolejno wprawiają w ruch pustą butelkę. Karteczka, na który wskaże po zatrzymaniu szyjka butelki to magiczna wróżba.
Znaczenie symboli:
kwiatek - wkrótce usłyszysz wiele komplementów;
korona - osiągniesz znaczący sukces;
serce - spotkasz miłość swojego życia;
moneta - wygrasz na loterii;
słońce - pojedziesz na wycieczkę z ukochaną osobą;
jabłko - będziesz cieszyć się wspaniałym zdrowiem;
gwiazda - odniesiesz sukcesy zawodowe;
dom - wkrótce zmienisz stan cywilny;
drzewo - na szczęście musisz poczekać.

Udanej zabawy i samych pomyślnych wróżb!

 

 
 
© 2012 - 2017 horoskopy.atcsites.com